PUSIA - piękna sunia owczarka niemieckiego wyrzucona z domu jak śmieć 

Proszę o kontakt
Dodaj takie ogłoszenie!
  • Data dodania05/05/2021
  • Dostępny od2021-06-04
WRZUCONA PRZEZ SWOJĄ "RODZINĘ" DO SCHRONISKOWEGO KOJCA JAK ZBĘDNY ŚMIEĆ...

OWCZARKA PUSIA- OFIARA LUDZKIEJ BEZMYŚLNOŚCI I BEZDUSZNOŚCI.

Pamiętam dzień, gdy poznałam moją ludzką rodzinę. Byłam wtedy małą, puchatą kuleczką, "prezentem" dla dziecka. Wszyscy się mną zachwycali, chwalili sąsiadom swoim nowym "nabytkiem"- pięknym owczarkiem.

Z biegiem czasu już przestało być tak miło. Urosłam, chciałam się bawić, brykać, psocić, wyrosłam na dużego owczarka, który już nie podobał się małemu ludzkiemu przyjacielowi tak jak mała puchata kuleczka... Coraz częściej słyszałam krzyki, poddawano mnie tresurze, której się bałam i sprzeciwiałam. Jestem dziewczyną z charakterem, poszłabym za moimi ludźmi w ogień, byle byli dla mnie dobrzy. Jednak oni nie byli.

Pamiętam ten poranek, gdy mój Pan zagonił mnie do samochodu. Myślałam, że jedziemy na wycieczkę, ale w pewnym momencie dziwnie wydało mi się j coraz głośniejsze i wyraźniejsze szczekanie dziesiątków innych psów. Zatrzymaliśmy się w miejscu, gdzie głosy zamieniały się w wycie i rozpaczliwy płacz. Zobaczyłam mury, kraty i setki smutnych, psich oczu... Nie chciałam wysiąść z auta, uginały się pode mną łapki, tak bardzo się bałam, trzęsłam ze strachu... Mój Pan oddał mnie z uśmiechem na ustach, nawet się za mną nie obejrzał... MOJE ŻYCIE ZANIM NA DOBRE SIĘ ZACZĘŁO, SKOŃCZYŁO SIĘ ZA BRAMĄ SCHRONISKA...

Pusia to jeszcze niemal psie dziecko, około 1,5 roczna sunia. Według zapewnień "właściciela", który skazał ją na schronisko, jest to owczarek niemiecki.

Została oddana z powodu niedogadywania się z dzieckiem... Okazała się zbyt żywiołowa i duża... Brak wyobraźni człowieka znowu okazał się przyczyną tragedii psa.

Pusia strasznie przeżyła zamknięcie za schroniskowymi kratami. Całymi dniami nie wychodziła z budy, nie reagowała na żadną próbę kontaktu, a jeśli już, to tylko cicho warczała. Popadła w apatię i depresję.

Otuchy dodał jej kolega dobrany jej do pary, ale Pusia tak bardzo przywiązała się do niego, że nie chce nikogo wpuścić do kojca. Wyszła z niej natura obrońcy, głośno szczeka, gdy człowiek zbliża się do jej terytorium, denerwuje się. Nie dziwi nas to wcale, człowiek nie ma prawa kojarzyć jej się z niczym dobrym, po tym jaką krzywdę jej wyrządził.

Pusia podejmuje współpracę z człowiekiem, jedynie z pomocą smaczków. Staramy się ją przekonywać do ludzi, ale wiemy, że w schroniskowych warunkach będzie to ciężka praca, trwająca długie miesiące, a może nawet lata... Pusia to wrażliwa, skrzywdzona sunia, nie ma tyle czasu, nie może czekać.

Dla Pusi jedynym ratunkiem jest ktoś, kto ma doświadczenie w pracy z psami, najlepiej znający rasę i możliwości młodego owczarka, którego wychowanie zaniedbano i by pozbyć się "problemu" oddano do schroniska. Szukamy osoby, która nie przestraszy się groźnego obszczekiwania Pusi i początkowego braku zaufania. Kogoś, kto będzie wiedział jak jej zaufanie odbudować i uratować to biedne, psie dziecko od koszmaru, w jakim się znalazło.

Pusia ma ok. 1,5 roku, waży ok. 35kg.
Mieszka w kojcu z mniejszym od siebie samcem, są zgodni.
Pusia na ten moment nie spaceruje, nie wiemy jak radzi sobie na smyczy, dlatego szukamy dla niej domu z ogrodem.
Za propozycje zrobienia z niej żywego alarmu, łańcucha czy więziennego kojca dziękujemy, Pusia już przeżyła w życiu koszmar, nie może przeżyć kolejnego.

Kontakt w sprawie adopcji/ domu tymczasowego: 513 081 478

Obowiązuje ankieta, wizyta przedadopcyjna, podpisanie umowy adopcji psa. Psy wydajemy tylko do mieszkania z człowiekiem w domu lub mieszkaniu, nigdy do budy, kojca bądź na łańcuch. Zastrzegamy sobie prawo wyboru najlepszego domu dla psa.


Renata(Zobacz więcej ogłoszeń)Użytkownik od 03-2021
Klikając "Wyślij", wyrażasz zgodę na nasze Zasady korzystania i Politykę prywatności oraz zgadzasz się na otrzymywanie naszych newsletterów i ofert promocyjnych.
Dodaj do Zachowanych
 Porady Bezpieczeństwa - Twoje bezpieczeństwo jest dla nas ważne, zachęcamy do zachowania czujności. Dowiedz się więcejZgłoś ogłoszenie
Wrocław
Podobne ogłoszenia, które mogą Cię zainteresować.
Tekla - w typie Owczarek niemiecki długowłosy z Wrocław, zobacz zdjęcie
Tekla - w typie Owczarek niemiecki długowłosy
Proszę o kontakt
OGŁOSZENIE GRZECZNOŚCIOWETEKLA ODDANA PRZEZ WŁAŚCICIELA, BO NIE MIEŚCIŁABY SIĘ W MIESZKANIU! BŁAGA O DOM!Tekla to przepiękna suczka w typie owczarka niemieckiego długowłosego.Oddana została do schroniska przez swojego właściciela, który z domu przeprowadzał się do bloku... Tekla straciła wiarę i zaufanie do ludzi, co okazywała zębami, nie chciała wyjść z budy i kojca.Po kilku miesiącach pracy z be ...
Kochaj mnie Leo z Wrocław, zobacz zdjęcie
Kochaj mnie Leo
Proszę o kontakt
Dlaczego Leo, piękny pies w typie owczarka niemieckiego, nadal nie ma domu? Nie mamypojęcia. Jest młody (ma ok 6 lat ), radosny i energiczny. Powinien być rozchwytywany!Leo trafił do nas pewnej mroźnej zimy, wyglądając bardziej jak szkielet niż pies. Jego stan był fatalny. Ale on nie tylko się nie poddawał, ale i szybko zaufał - czuł, że chcemy mu pomóc, że o niego walczymy. Od początku był łagodn ...
Pies Labrador nazywa się Majk i ma 6 miesięcy z Wrocław, zobacz zdjęcie
Pies Labrador nazywa się Majk i ma 6 miesięcy
400 zł
Witam, sprzedam psa labradora o imieniu Majk pies ma założoną książeczkę jest po szczepieniach i odrobaczony obecnie ma 6 miesięcy, jest bardzo przyjazny dla dzieci niestety syn ma alergie i jesteśmy zmuszeni go oddać. Odbiór najlepiej osobisty lub mogę dowieść.Możliwy dowóz w okolicach Wrocławia.
ELMO młody wesoły psiak szuka kochającego domku  z Wrocław, zobacz zdjęcie
ELMO młody wesoły psiak szuka kochającego domku
Proszę o kontakt
ELMO to roczny chłopak.Waży około 12 kg. Lubi sobie poszczekać, nie ze wszystkimi psiakami się dogaduje. Jest energicznym pieskiem lubi zabawę z piłeczką, szarpakiem. Uwielbia mizianie, tulenie ale podczas tulasków potrafi chwycić ząbkami w formie zabawy. Szukamy rodzinki, która będzie miała dla niego czas, na zabawę, bieganie i spacerki. Szukamy domu gdzie będzie członkiem rodz ...
Więcej ogłoszeń