Aby zapewnić najwyższą jakość usług i wygodne korzystanie z serwisu, używamy informacji zapisanych w przeglądarce za pomocą plików cookies (pol.: ciasteczek). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. W każdej chwili możesz je zablokować korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.
Dodaj ogłoszenie
Podobne ogłoszenia, które mogą Cię zainteresować.
J. Hiszpański - Kurs do samodzielnej nauki hiszpańskiego z Wola, zobacz zdjęcie
J. Hiszpański - Kurs do samodzielnej nauki hiszpańskiego
15 zł
Oferuję Kurs do samodzielnej nauki języka hiszpańskiego. Poziom podstawowy A1-A2. Zestaw zwiera książkę oraz płytę. Tel.: 792-482-366.

Okazja!!!!! 08/15 w koszarach - Hans Kirst

20 zł
Dodaj takie ogłoszenie!
Książka w bezwzględny sposób obnaża bezduszność tzw. „pruskiej dyscypliny”, na której budowano w roku 1938 potęgę niemieckiego Wermachtu. Kirst pisze, że „w czasach, w których decyzja dobrowolna nie istniała, mogło się pod mundurem ukrywać wszystko; indywidualności i sadyści, obojętni i uciskani, entuzjaści i przeciwnicy, rozsądni, idioci i przejściowo ogłupieni”. Poprzez postawę bombardiera Ascha krytykuje ślepy, zabijający wszelką indywidualność system: „ (…) człowiek musi dać się nurzać w błocie, musi przyjmować bez słowa protestu, jak jakiś boski wyrok, każdy rozkaz opętanego manią wielkości malarzyny, musi się dać moralnie wykańczać, musi wyłączyć swój mózg, aż mu on zupełnie wyjałowieje, musi iść na rozkaz do wychodka, stawać na baczność przed każdym pierwszym lepszym osłem, który się do niego odezwie, stawać do raportu, kiedy chce wyjść! Musi zamienić się w robaka, jeżeli chce żyć !”P O L E C A M