Aby zapewnić najwyższą jakość usług i wygodne korzystanie z serwisu, używamy informacji zapisanych w przeglądarce za pomocą plików cookies (pol.: ciasteczek). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. W każdej chwili możesz je zablokować korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.
Dodaj ogłoszenie

Oratorium śląskie „Wziemięwzięci”

25 zł
Dodaj takie ogłoszenie!
Oratorium śląskie ,,Wziemięwzięci” jest dziełem spółki autorskiej Jan Drechsler - Michał T. Malicki. To ponad godzinne przedstawienie literacko – muzyczne jest zapisem dnia toczącego się wokół życia kopalni. Zaczyna się wschodem oraz ożywieniem kół wyciągowych, które dla ludzi górnictwa przedstawiają się jako życiodajne czarne słońca. Akcja przedstawia różne aspekty życia, tragiczne i wesołe, ale główny sens obraca się wokół szekspirowskiego pytania – być, albo nie być – dla zakładów wydobywczych. Jedne siły robią wszystko, żeby trwać przy produkcji, inne starają się jej zaszkodzić prosząc o interwencję śląskie demony. Zagrożony bezrobociem bohater – górnik szuka możliwości powrotu do godnego życia.

Na spektakl składa się 16 songów połączonych narracją. Utwory o różnorodnej – oryginalnej stylistycznie muzyce wykonywane są przez solistów, chór, oraz band złożony z pozornie tylko nie współgrających instrumentów. Poszczególne utwory łatwo wpadają w ucho, a każdy z nich ma szanse stać się przebojem.

Możliwość wysyłki.
Możliwość osobistego odbioru w Bytomiu, Chorzowie, Katowicach, Rudzie Śląskiej, Świętochłowicach i Zabrzu.
Klikając "Wyślij", wyrażasz zgodę na nasze Zasady korzystania i Politykę prywatności oraz zgadzasz się na otrzymywanie naszych newsletterów i ofert promocyjnych.
Dodaj do Zachowanych
Porady Bezpieczeństwa - Twoje bezpieczeństwo jest dla nas ważne, zachęcamy do zachowania czujności. Dowiedz się więcej Zgłoś ogłoszenie
Chorzów, Polska