Aby zapewnić najwyższą jakość usług i wygodne korzystanie z serwisu, używamy informacji zapisanych w przeglądarce za pomocą plików cookies (pol.: ciasteczek). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. W każdej chwili możesz je zablokować korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.
Dodaj ogłoszenie

moneta kolekcjonerska 10 zł z 2010 r. - Polski sierpień 1980

99 zł
Dodaj takie ogłoszenie!
Sprzedam srebrną monetę kolekcjonerską w stanie menniczym "Polski sierpień 1980" wybitą przez NBP w dniu 30.08.2010 roku.
Nominał: 10 zł
Metal: 925/1000 Ag oraz farba czerwona
Stempel: lustrzany (z tampondrukiem)
Wymiary: średnica 32,0 mm
Waga: 14.14 g
Nakład: 50 000 sztuk
Awers:
U góry, na tle polskiej flagi ze stylizowanym napisem: SOLIDARNOŚĆ, wizerunek orła ustalony dla godła Rzeczypospolitej Polskiej. Po lewej stronie orła napis: 10 ZŁ, po prawej stronie orła oznaczenie roku emisji: 2010. Centralnie, na tle stylizowanych wizerunków osób z rękami uniesionymi
w geście zwycięstwa, wyodrębniona powierzchnia w kształcie koła, z logo XXX rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”. Wokół logo napis:RZECZPOSPOLITA POLSKA. Pod lewą łapą orła znak mennicy: M/W.
Rewers:
Centralnie, na tle litery S, w której umieszczone zostały wizerunki osób z rękami uniesionymi w geście zwycięstwa, stylizowany napis: 1980, w układzie pionowym. Z lewej strony napis: POLSKI, z prawej strony napis: w układzie pionowym. SIERPIEŃ.