Mieszkanie, 53,7 m2, ul. Chojnicka 6/1, licytacja 

101 250 zł
Dodaj takie ogłoszenie!
  • Data dodania17/10/2019
  • Rodzaj nieruchomościMieszkanie
  • Liczba pokoi2 pokoje
  • Liczba łazienek1 łazienka
  • Wielkość (m2)54

Komornik Sądowy
przy Sądzie Rejonowym w Kościerzynie
Jan Zarębski
Kancelaria Komornicza, ul.Szopińskiego 1/4, 83-400 Kościerzyna
tel. 58 686 84 06 / fax. 58 686 25 79

Sygnatura: KM 41/16

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Kościerzynie Jan Zarębski na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 14-11-2019 o godz. 12:30 w budynku Sądu Rejonowego w Kościerzynie z siedzibą przy Dworcowa 2, 83-400 Kościerzyna, pokój 0.04, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości położonej przy Chojnicka 6/1, 83-400 Kościerzyna, dla której Sąd Rejonowy w Kościerzynie IV Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze GD1E/00037615/3.

Opis nieruchomości:
Nieruchomość lokalowa mieszkalna nr 1 o powierzchni użytkowej 53,7 m2, powierzchni przynależnej w postaci piwnicy nr 6 o powierzchni 3,5 m2 oraz udziału tj. 16/100 części nieruchomości wspólnej, którą stanowi grunt oraz części budynku i urządzenia, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo książeczce oszczędnościowej banków uprawnionych według prawa bankowego zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi UWAGA! - najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: PKO BP S.A. O/Kościerzyna 83 10201879 0000 0202 0002 7938 UWAGA! - najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg. Zgodnie z ustawą z dnia 9 września 2000 r. o podatku od czynności cywilnoprawnych sprzedaż podlega opodatkowaniu podatkiem PCC. Pouczenie: 1. W celu zwrotu wpłaconego wadium należy w kancelarii komornika złożyć wniosek ze wskazaniem numeru rachunku bankowego, na który ma być dokonany przelew wpłaconej kwoty. 2. Zamiar oglądania nieruchomości należy zgłosić w kancelarii W terminie 3 dni przed wyznaczonym terminem oglądania nieruchomości.

Suma oszacowania wynosi 135 000,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 101 250,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 13 500,00 zł.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 09:00 do godz. 12:00 oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w kancelarii komornika.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.

Zgodnie z art. 962 § 1. przystępujący do przetargu jest obowiązany złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.

Klikając "Wyślij", wyrażasz zgodę na nasze Zasady korzystania i Politykę prywatności oraz zgadzasz się na otrzymywanie naszych newsletterów i ofert promocyjnych.
Dodaj do Zachowanych
 Porady Bezpieczeństwa - Twoje bezpieczeństwo jest dla nas ważne, zachęcamy do zachowania czujności. Dowiedz się więcejZgłoś ogłoszenie
Kościerzyna
Podobne ogłoszenia, które mogą Cię zainteresować.
Nowoczesny dom w prestiżowej okolicy z Kościerzyna, zobacz zdjęcie
Nowoczesny dom w prestiżowej okolicy
1 099 000 zł
DZIEŃ OTWARTY 14.11.2019 r. ! Zadzwoń i umów się na prezentację już w najbliższy czwartek! Na sprzedaż elegancki dom w kameralnej dzielnicy domów jednorodzinnych w Kościerzynie-Zachód przy ul. Malinowej. Pozycja skierowana jest do osób ceniących sobie komfort mieszkania w funkcjonalnym domu z urządzonym ogrodem, w niedalekiej odległości od centrum miasta. Dom położony jest w spokojnej, przyjazne ...
Wspaniały dom do życia i wypoczynku !! z Kościerzyna, zobacz zdjęcie
Wspaniały dom do życia i wypoczynku !!
459 000 zł
Rodziny dom w pięknej, spokojnej okolicy nieopodal jeziora !! Jeżeli chcecie Państwo poczuć swobodę, zero spojrzeń sąsiadów, wrócić do własnego domu po pracy i cieszyć się pięknym, dużym ogrodem, a nade wszystko cieszyć się rodzinnym, klimatycznym domem, to mam bardzo ważną informację.Jest taki dom we Wielu, w którym można się poczuć komfortowo !! Nieruchomość z 1999 roku, o powierzchni 110 m2, us ...
Dom z dużą działką blisko jeziora i rzeki z Kościerzyna, zobacz zdjęcie
Dom z dużą działką blisko jeziora i rzeki
599 000 zł
LOKALIZACJA: Sycowa Huta w gminie Kościerzyna w odległości ok. 3,5 km od Kościerzyny. Przez Sycową Hutę prowadzi trasa drogi powiatowej Kościerzyna-Wdzydze. Działka położona jest w odlległości ok. 220m od w/w drogi powiatowej o nawierzchni asfaltowej oraz w odległości ok. 250m od lini DOM: Dom parterowy z poddaszem użytkowym (niewykończonym), całkowicie podpiwniczony o powierzchni użytkowej m ...
dwa domki na działce z linią brzegową jeziora z Kościerzyna, zobacz zdjęcie
dwa domki na działce z linią brzegową jeziora
500 000 zł
Oferujemy do sprzedaży 2 DOMKI DREWNIANE O ŁĄCZNEJ POW. 66 M2 na działce rolnej o pow. 19244m2 w Stawiskach pod Kościerzyną. Działka w kształcie prostokąta z krótszym bokiem przylegającym do brzegu jeziora, nie ogrodzona. Teren w 1/3 zalesiony młodym świerkiem, 1/3 terenu opada w kierunku jeziora. Po środku działki stoją dwa drewniane domki nie związane z gruntem. Większy domek o pow. cał. 54 m2, ...
Dom całoroczny w miejscowości Wieżyca-Kolano z Kościerzyna, zobacz zdjęcie
Dom całoroczny w miejscowości Wieżyca-Kolano
279 000 zł
Bardzo solidny dom z duszą- umiejscowiony w malowniczej miejscowości Wieżyca-Kolano.Konstrukcja podwójnej ściany, oraz solidna podbudowa kamienna sprawiają, że dom jest całoroczny.Dodatkowo ogrzewanie centralne na węgiel/drewno oraz kominek.Oryginalna drewniana stolarka okienna, a na podlodze idealnie zachowane deski drewniane.Dzięki położeniu i wykorzystaniu uksztaltowania terenu, dom zapewnia ws ...
Więcej ogłoszeń