KOSIARKA BIJAKOWA PRZESUWNA Z UNOSZONĄ POKRYWĄ: szerokość 175cm. Uzbrojenie : bijak łopatka 800g 

11 500 zł
Dodaj takie ogłoszenie!
  • Data dodania24/03/2017
  • Na sprzedaż przezDealer
  • Rok2021


Oferujemy fabrycznie nowe kosiarki bijakowe (mulchery) o szerokości roboczej 175cm marki JANSEN


Urządzenie przystosowane jest do zawieszenia na TUZ ciągnika rolniczego, napęd kosiarki uzyskiwany jest z WOM (wałek standardowy sześciofrezowy - w zestawie).


Kosiarki bijakowe służą do skoszenia oraz jednoczesnego rozdrobnienia trawy, drobnych gałęzi, liści itp. Układ rozdrabniający stanowią młotki tnąco - bijakowe o kształcie łopatki, które pod wpływem wysokich obrotów wału roboczego ścinają i rozdrabniają materię.Kosiarka posiada układ zawieszenia oraz przekładnię umożliwiającą współpracę z ciągnikami posiadającymi tylni TUZ oraz siłownik hydrauliczny umożliwiający boczne przesuwy aparatu tnąco - rozdrabniającego.Schemat napędu układu tnącego: przekazanie napędu z WOM na przekładnię kątową kosiarki; przekładnia przekazuje napęd za pomocą wału na przekładnię pasową; przekładnia pasowa przekazuje napęd ( zwiększając obroty) na wał roboczy, na którym umocowane są noże bijakowe.

Ten model posiada dwa rzędy bijaków rozmieszczone tak jak gwint śruby (spiralnie), dzięki czemu urządzenie pracuje efektywniej.

Dodatkowo rozwiązanie to sprawia, że bijaki znajdujące się w osi ataku, uderzają w materiał pojedynczo a nie wszystkie jednocześnie.


Tylna pokrywa osłonowa jest otwierana, dzięki czemu podczas wykaszania wysokich traw istnieje możliwość uchylenia pokrywy aby nadmiar materiału szybciej wydostał się poza komorę roboczą. Powoduje to znaczne zmniejszenie obciążenia ciągnika oraz zwiększenie wydajności roboczej. Jednakże materiał, który wypadnie z pod otwartej przesłony jest gorzej przemielony i dłuższy niż gdyby przesłona była stale zamknięta w czasie koszenia.


Dane techniczne


*Model - JANSEN EFGCH175 / szerokość koszenia 175cm


*Typ bijaka - Łopatka 800g, 28szt


*Układ zawieszenia - TUZ Kat.I oraz Kat.II


* Minimalna moc ciągnika – 30 KM


*Napęd - WOM 540 / wałek przekazu w zestawie


*Masa - 390 kg


Urządzenia są fabrycznie nowe oraz posiadają oznaczenie CE


POLEXIM - Import-Eksport POLAND


NIP: 686-101-92-40


36-203 Izdebki 609


woj. Podkarpackie


Tel/Fax 0048 13 43 99 355


Tel Kom. +48 606 358 756; +48 602 436 498


Klikając "Wyślij", wyrażasz zgodę na nasze Zasady korzystania i Politykę prywatności oraz zgadzasz się na otrzymywanie naszych newsletterów i ofert promocyjnych.
Dodaj do Zachowanych
 Porady Bezpieczeństwa - Twoje bezpieczeństwo jest dla nas ważne, zachęcamy do zachowania czujności. Dowiedz się więcejZgłoś ogłoszenie
Izdebki 609, 36-203 Izdebki, Polska