Powojskowy Kompleks Koszarowy w Żarach 

40 000 000 zł
Dodaj takie ogłoszenie!
  • Data dodania14/10/2020
  • Lokalizacja
  • Do wynajęcia przezAgencja
  • Wielkość (m2)54140
Informacje o terenie Nieruchomość były kompleks koszarowy położona jest w południowo-wschodniej części miasta Żary, przy drodze wyjazdowej z Żar w kierunku Żagania, w odległości ok. 1,5 km od centrum miasta. Najbliższe sąsiedztwo stanowi osiedle mieszkaniowe oraz tereny rekreacyjne. Na terenie nieruchomości znajduje się kilkadziesiąt budynków koszarowych, warsztatowych, magazynowych, garażowych. Atmosferę parku tworzą kilkudziesięcioletnie drzewa, krzewy i trawniki. Sieć wewnętrznych dróg, placów i chodników zapewnia sprawną i wygodną komunikację na całym terenie. Drogi podobnie jak i krawężniki w większości wykonane są z kostki granitowej. Teren jest ogrodzony, posiada 3 bramy wjazdowe. Uzbrojenie terenu stanowi sieć elektryczna, wodociągowa, kanalizacyjna, centralnego ogrzewania, oświetlenia zewnętrznego. Budynki koszarowe 8 budynków oddalonych od siebie o kilkadziesiąt/kilkaset metrów. Każdy o powierzchni ok. 2.000 - 3.000 m2 usytuowany na działce o powierzchni ok. 1 ha. Łączna powierzchnia budynków koszarowych wynosi prawie 24.000 m2. Są to podpiwniczone budynki 3 kondygnacyjne (piwnica, parter, I piętro, II piętro, poddasze użytkowe. Każdy z budynków koszarowych ma podobny układ architektoniczny. Przez jego środek przebiega korytarz, będący głównym traktem komunikacyjnym ze wszystkimi pomieszczeniami po lewej i prawej stronie kondygnacji. 2 klatki schodowe zapewniają sprawną komunikację pomiędzy piętrami. Budynki sztabowe W budynkach sztabowych znajdują się bardziej zróżnicowane pomieszczenia w porównaniu do obiektów koszarowych. W przyszłości mogą pełnić funkcje organizacyjne i zarządcze w stosunku do pozostałych obiektów. Stołówki Te 4 budynki pełniły funkcje kuchni w połączeniu ze stołówkami. Jedna stołówka przypada na dwa najbliższe budynki koszarowe. Łącznie mają powierzchnię ok. 4.700 m2. W jednym budynku znajdują się pomieszczenia kuchenne oraz 2 sale jadalne (po jednej na kondygnację) do których prowadzą wydzielone wejścia. Magazyny, warsztaty, garaże Na terenie znajduje się ponad 20 różnych budynków (magazynów, warsztatów, garaży) połączonych siecią dróg wewnętrznych. W przyszłości, po odgrodzeniu od reszty kompleksu, mogą stanowić siedziby firm i zakładów dających zatrudnienie osadzonym. Inne obiekty Kompleks koszarowy jest wyposażony w pełną infrastrukturę, która czyniła z niego zamkniętą, samowystarczalną przestrzeń jednostki wojskowej. Na terenie znajdują się między innymi: izba chorych, tereny sportowe o powierzchni 2,6 ha (m.in. duże boisko do piłki nożnej), magazyny podziemne, trafostacja, hydrofornia. Przyległe do terenu koszar grunty przeznaczone są w planie zagospodarowania przestrzennego jako tereny aktywności gospodarczej. Powstawanie nowych firm tworzących miejsca pracy w wydatny sposób może wpłynąć na możliwość zatrudniania osadzonych. W przypadku tej oferty wynagrodzenie naszego biura pokrywa właściciel nieruchomości.

Numer oferty w biurze: 15/5569/OOS
Lokalizacja: Lubuskie, Żarski, Żary, Żagańska

Ogłoszenie dodane za pomocą Trimo.pro
Klikając "Wyślij", wyrażasz zgodę na nasze Zasady korzystania i Politykę prywatności oraz zgadzasz się na otrzymywanie naszych newsletterów i ofert promocyjnych.
Dodaj do Zachowanych
Zgłoś ogłoszenie
Żagańska, Żary, Żary, żarski
Podobne ogłoszenia, które mogą Cię zainteresować.
WYŁĄCZNOŚĆ  PIĘTRO BUDYNKU W CENTRUM ŻAR z Żary, zobacz zdjęcie
WYŁĄCZNOŚĆ PIĘTRO BUDYNKU W CENTRUM ŻAR
699 000 zł
IDEALNA OFERTA DLA OSÓB INWESTUJĄCYCH W HOTELE PRACOWNICZE. Polecam do kupna lokal o pow. 288,78m2 stanowiące całe drugie piętro budynku biurowo-uslugowego, trzykondygnacyjnego, jednoklatkowego. Budynek znajduje się w centrum Żar, nieopodal głównego rynku/deptaka przy ul. Podwale. W całym budynku znajdują się lokale użytkowe i biura, m.in. kancelarie prawne, biuro rachunkowe. Oferowany lokal sk ...