Opowiem Ci o raku. Praktyczny przewodnik dla dzieci i młodzieży 

5 zł
Dodaj takie ogłoszenie!
  • Data dodania18/09/2019
  • Lokalizacja

Praktyczny przewodnik dla dzieci i młodzieży „Opowiem ci o raku” jest odpowiedzią na najczęściej zadawane przez dzieci pytania. Jednak nie jest to książka tylko dla dzieci.

Autorką książeczki jest Anna Kleina, koordynator ds. informacji NU-MED. Książeczka jest efektem dwuletniej akcji edukacyjnej, którą prowadzimy w Centrum Radioterapii w Elblągu. Przewodnik to pytania młodych ludzi zebrane w jedną całość, mini książeczkę. Zaczęło się od wycieczek dzieci do naszego szpitala. Było spore zainteresowanie, więc w ubiegłym roku wysłałam propozycje spotkań w szpitalu do dyrektorów elbląskich i okolicznych szkół. Odzew był bardzo duży, w 2018 roku odwiedziło nas ponad tysiąc dzieci. Wraz z Moniką Antonowicz- Szydłowską, elektroradiologiem organizowałyśmy wycieczki, podczas których pokazywałyśmy ścieżkę pacjenta w Centrum Radioterapii. Począwszy od rejestracji, sposobu nakładania maski, poprzez gabinet tomografii komputerowej, pracownię fizyków, skończywszy na akceleratorach - tłumaczyła Anna Kleina.

W tracie tych spotkań pojawiało się wiele pytań od dzieci. W pewnym momencie doszłam do wniosku, że warto je spisać i odpowiedzieć na nie przystępnym dla dzieci językiem. Przygotowałam tekst, który konsultowali i uzupełniali specjaliści - lekarz Marcin Kurowicki, specjalista radioterapii onkologicznej i psycholog, psychoonkolog Karolina Filipowicz-Winczura. Stworzyliśmy przewodnik, który jest przystępny dla młodych ludzi

- dodała.

W książeczce znajdują się odpowiedzi na takie pytania jak: Czy rak i nowotwór to to samo? Czy każdy zachoruje na nowotwór? Jak wygląda nowotwór? Czy każdy chory na nowotwór umrze? Czy pacjenci nie nudzą się w szpitalu?

Możliwość wysyłki.
Możliwość osobistego odbioru w Bytomiu, Chorzowie, Katowicach, Rudzie Śląskiej, Siemianowicach Śląskich, Świętochłowicach i Zabrzu.

Beata(Zobacz więcej ogłoszeń)Użytkownik od 06-2018
Klikając "Wyślij", wyrażasz zgodę na nasze Zasady korzystania i Politykę prywatności oraz zgadzasz się na otrzymywanie naszych newsletterów i ofert promocyjnych.
Dodaj do Zachowanych
 Porady Bezpieczeństwa - Twoje bezpieczeństwo jest dla nas ważne, zachęcamy do zachowania czujności. Dowiedz się więcejZgłoś ogłoszenie
Chorzów, Polska
Podobne ogłoszenia, które mogą Cię zainteresować.
Poczet władców polskich. Kolorowanki patriotyczne (KSIĄŻKA) z Chorzów, zobacz zdjęcie
Poczet władców polskich. Kolorowanki patriotyczne (KSIĄŻKA)
6 zł
Tytuł: Poczet władców polskich. Kolorowanki patriotyczne Autor: Anna Wiśnicka, Estera Kudrzyn Seria: Kolorowanki patriotyczne Wydawnictwo: SFINKS Nośnik: książka Oprawa: miękka Ilość stron: 20 Rok wydania: 2015 Format: 215 x 285 mm Miejsce wydania: Częstochowa Kolorowanki patriotyczne to niezwykła seria odsłaniająca przed dziećmi historię i kulturę Polski. Składa się na nią 10 ...