Kompendium terminów z zakresu rachunkowości po polsku i angielsku M - R (Robert Patterson)  

10 zł
Dodaj takie ogłoszenie!
  • Data dodania10/05/2018
  • Lokalizacja

Kompendium terminów z zakresu rachunkowości po polsku i angielsku M - R

Compendium of Accounting in Polish & English M - R

autor Robert Patterson

ISBN 978-83-7644-064-4

Wydawnictwa Akademickie i Profesjonalne Warszawa, 2008

221 str.


Rachunkowość to dziedzina odznaczająca się bogactwem treści i wyrazu. Choć członkowie ACCA na całym świecie posługują się językiem angielskim, wielu z nich ma również okazję pracować w swoim ojczystym języku. Niniejsze kompendium będzie z pewnością doskonałą pomocą dla wszystkich studentów rachunkowości pragnących rozwijać swoje kompetencje w dwóch językach. Polska cieszy się zasłużoną i stale rosnącą reputacją w zakresie kwalifikacji swoich specjalistów od rachunkowości.
Książka będzie niewątpliwie cennym przyczynkiem do osiągnięcia światowej klasy specjalistycznej wiedzy w Polsce.


Wadą słowników obcojęzycznych jest to, że zawierają dosłowne tłumaczenia pojęć, bez wyjaśnienia, co się pod nimi kryje. Leksykon objaśnia niektóre z nich. Dobrze przygotowane kompendium terminów obcojęzycznych daje czytelnikowi korzyść obopólną: tłumaczy pojęcia, wyjaśniając zarazem ich znaczenie. I taki właśnie charakter ma "Kompendium terminów z zakresu rachunkowości i finansów po polsku i angielsku". Z założenia ma nieść pomoc osobom zajmujących się rachunkowością nieprofesjonalnie: studentom, tłumaczom, menedżerom. Z pewnością zainteresuje również głównych księgowych i biegłych rewidentów. Głównie ze względu na bardzo przystępną formę, praktyczny styl pisania i wyjaśnianie trudnych zagadnień w formie prostych, zrozumiałych tabel i schematów. Wszystko urozmaicono zabawnymi rysunkami. Jednym słowem - jak stwierdza sam autor - jest to pogadanka biznesmena (ściślej: bankowca) na temat rachunkowości, a konkretnie - ponad 900 terminów z tej dziedziny, począwszy od tak prostych pojęć jak "ciemne interesy", a skończywszy na "metodzie szczegółowej identyfikacji w wycenie zapasów" i wielu innych, równie zawiłych. Niezależnie od tego jednak, jak bardzo skomplikowany jest dany termin, każdy wyjaśniony jest tak samo barwnie i przystępnie. Najpierw po polsku (pierwsza część książki), potem po angielsku (część druga).


Robert Patterson był pracownikiem Price Waterhouse w Toronto, w Kanadzie (1975-77) oraz Coopers & Lybrand w Warszawie (1995-98). W Kanadzie był członkiem Instytutu Certyfikowanych Księgowych (the Institute of Chartered Accountants) prowincji Ontario. Pracował także w kanadyjskich bankach komercyjnych. Obecnie wykłada finanse i księgowość w ramach programu Executive MBA w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. Ponadto prowadzi zajęcia przygotowujące do egzaminów ACCA (Association of Chartered Certified Accountants) w krajach Europy Środkowej i Wschodniej.


Odbiór wyłącznie osobisty.


Renata(Zobacz więcej ogłoszeń)Użytkownik od 04-2011
Klikając "Wyślij", wyrażasz zgodę na nasze Zasady korzystania i Politykę prywatności oraz zgadzasz się na otrzymywanie naszych newsletterów i ofert promocyjnych.
Dodaj do Zachowanych
 Porady Bezpieczeństwa - Twoje bezpieczeństwo jest dla nas ważne, zachęcamy do zachowania czujności. Dowiedz się więcejZgłoś ogłoszenie
Zygmunta Modzelewskiego, 02-679 Warszawa, Polska
Podobne ogłoszenia, które mogą Cię zainteresować.
Atlas anatomii człowieka Sobotta  z Mokotów, zobacz zdjęcie
Atlas anatomii człowieka Sobotta
170 zł
"ogłoszenie widoczne = aktualne" Atlas anatomii człowieka Sobotta wydanie 2008 r 14 edycja, książka do nauki anatomii dla studentów. Twarda okładka 815 stron nr ISBN 978-0-7020-3323-0 książka ze śladami użytkowania, podkreślenia i zapiski. "zobacz inne moje oferty"
Książki fotograficzne z Mokotów, zobacz zdjęcie
Książki fotograficzne
15 zł
Sprzedam książki i gazety fotograficzne
człowiek istota społeczna - wybór tekstów, Aronson z Mokotów, zobacz zdjęcie
człowiek istota społeczna - wybór tekstów, Aronson
50 zł
KSIĄŻKA NOWA, JEDYNA WADA TO ŚLAD PO ZGIĘCIU OKŁADKI, MAŁO WIDOCZNY NAKŁAD WYCZERPANY chętnie odpowiem na pytania możliwy odbiór osobisty w Warszawie w okolicach metra wilanowska w innych moich ofertach dostępnych wiele innych książek z kategorii psychologii, neurologii
Międzynarodowy Pakt Praw Osobistych i Politycznych z Mokotów, zobacz zdjęcie
Międzynarodowy Pakt Praw Osobistych i Politycznych
10 zł
Międzynarodowy Pakt Praw Osobistych i Politycznych
Więcej ogłoszeń