Aby zapewnić najwyższą jakość usług i wygodne korzystanie z serwisu, używamy informacji zapisanych w przeglądarce za pomocą plików cookies (pol.: ciasteczek). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. W każdej chwili możesz je zablokować korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.
Dodaj ogłoszenie

"GROTESKA W TEATRZE ST.I.WITKIEWICZA" Lech Sokół

50 zł
Dodaj takie ogłoszenie!
Polska Akademia Nauk
Instytut Sztuki
Ossolineum 1973
miękka okładka
224 strony
stan bardzo dobry

"Praca niniejsza jest próbą określenia roli i funkcji groteski w teatrze Stanisława Ignacego Witkiewicza. Przez teatr rozumiem wszystkie jego dramaty, będące zapisem prawdziwie j e g o teatru.(...)
W pracy mojej podejmuję problematykę węzłową, w y s t a r c z a j ą c ą w moim przekonaniu do ogólnego określenia, czym jest groteska w teatrze Witkacego. Teatr jego tak często i od tak dawna wiązano z pojęciem groteski, że wydało się celowe podjęcie próby wyjaśnienia, co to właściwie znaczy.(...)
Aby zrealizować mój zamiar, przedstawiłem najpierw krótki przegląd problematyki wiążącej się z pojęciem groteski: zarys historii terminu oraz zwięzłe omówienie najważniejszych teorii i opracowań.
Wydaje się naturalne, że należało następnie usytuować teorie estetyczne Witkiewicza na tle teorii groteski. Niezbędna okazała się również odpowiedź na pytanie o genezę zainteresowań teatralnych Witkiewicza, który tak wielką rolę w swojej wizji sztuki przypisał teatrowi.
Określenie roli groteski w teatrze Witkacego wymagało opisu specyficznie literackiego charakteru rzeczywistości przedstawionej; analizy zasadniczej groteskowości postaci: ich ogólnej koncepcji, sposobu funkcjonowania, wyglądu zewnętrznego; sformułowania najogólniejszych praw obowiązujących w świecie tego teatru, świecie totalnie groteskowym (...)"

/z "UWAG WSTĘPNYCH" autora/

Klikając "Wyślij", wyrażasz zgodę na nasze Zasady korzystania i Politykę prywatności oraz zgadzasz się na otrzymywanie naszych newsletterów i ofert promocyjnych.
Dodaj do Zachowanych
Porady Bezpieczeństwa - Twoje bezpieczeństwo jest dla nas ważne, zachęcamy do zachowania czujności. Dowiedz się więcej Zgłoś ogłoszenie
Aleja Juliusza Słowackiego, Kraków, Polska
Podobne ogłoszenia, które mogą Cię zainteresować.
Projektowanie wnętrz Jenny Gibbs z Krakow, zobacz zdjęcie
Projektowanie wnętrz Jenny Gibbs
125 zł
Projektowanie wnętrz Jenny Gibbs Przydatna wartościowa książka, stan taki jak na zdjęciu.Cena 125pln, Wydawnictwo: PWNOprawa: miękkaIlość stron: 192, rok wydania 2008Lokalizacja Kraków północ-Prądnik.Proszę dzwonić pod 506/090/760.Niestety nie odpisuje na sms-y. Koszt wysyłki około 12pln.Projektowanie wnętrz - opis produktu:Książka ukazuje współczesne, a zarazem szerokie spojrzenie na projektowan ...
!!!!! Książki są nowe !!!!! cz3
Proszę o kontakt
MIĘDZYNARODOWE STOSUNKI GOSPODARCZE – PRACA ZBIOROWA POD REDAKCJĄ - ADAMA BUDNIKOWSKIEGO , ELŻBIETY KAWECKIEJ – WYRZYKOWSKIEJ – PWE- ROK 1997 - STRON 324 .ZARZĄDZANIE MIĘDZYNARODOWE - ANDRZEJ K. KOŹMIŃSKI – PWE – ROK 1999 - STRON 254 .ZARZĄDZANIE ŚRODOWISKIEM - B POSKROBKO – PWE – ROK 1998 - STRON 402 ,POLSKA DROGA DO RYNKU – DARIUSZ K. ROSATI – PWE – ROK 1998 - STRON 338 .PLANOWANIE FINANSOWE W P ...
Sprzedam: Ochrona przeciwpowodziowa w systemie zarządzania przeciwpow.  z Krakow, zobacz zdjęcie
Sprzedam: Ochrona przeciwpowodziowa w systemie zarządzania przeciwpow.
70 zł
Sprzedam monografię naukową: Ochrona przeciwpowodziowa w systemie zarządzania kryzysowego autorstwa J. Filaber, B. Kosowskiego i A. Boreckiej. Wydawca: TEXTER Wydawnictwo Naukowe Rok wydania: 2016 Stron: 126Wersja elektroniczna: pdf Stan: idealny - nowy SPIS TREŚCI Wstęp I. Teoretyczne i praktyczne aspekty systemu zarządzania kryzysowego 1.1. Uwagi wstępne 1.2. Dylematy po ...
Elementy logiki i teorii mnogości w zadaniach z Krakow, zobacz zdjęcie
Elementy logiki i teorii mnogości w zadaniach
20 zł
Mam do sprzedania książkę Elementy logiki i teorii mnogości w zadaniach Wiktor Marek, Janusz Onyszkiewicz https://ksiegarnia.pwn.pl/Elementy-logiki-i-teorii-mnogosci-w-zadaniach,68708348,p.html
50 teorii genetyki, które powinieneś znać - Mark Henderson z Krakow, zobacz zdjęcie
50 teorii genetyki, które powinieneś znać - Mark Henderson
40 zł
Książka pt. 50 teorii genetyki, które powinieneś znać - MARK HENDERSONWydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWNOkładka: TwardaRok wydania: 2010Liczba stron: 262Format: 17,0 x 20,5 cmKSIĄŻKA NOWA!!!!!
Książki 5 cz. "Rola przedsiębiorczości w." 2006/07/08/09/12r z Krakow, zobacz zdjęcie
Książki 5 cz. "Rola przedsiębiorczości w." 2006/07/08/09/12r
20 zł
NA SPRZEDAŻ MAM KSIĄŻKI KTÓRE DOSTAŁEM A SĄ MI NIEPOTRZENE . PRZYDADZA SIĘ Z PEWNOŚCIĄ KOMUŚ KTO MA COŚ DOCZYNIENIA Z EKONOMIA , PRZEDSIĘBIORCZOŚCIĄ . Na sprzedaż posiadam 5 książek " Rola przedsiębiorczości w .. " 5 części z 2006 , 2007 , 2008 , 2009 , 2012 roku : Książki myślę sprawdzą się świetnie na kierunkach ekonomicznych itp. Oto lista : 1 . ROLA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W PODNOSZEN ...
Prawo cywilne część ogólna Beck z Krakow, zobacz zdjęcie
Prawo cywilne część ogólna Beck
40 zł
Wydanie 6 podręcznika. Ksiazka jest w bardzi dobrym stanie i nosi niewielkie ślady używania. Odbiór osobisty na terenie Krakowa.
Więcej ogłoszeń