Podobne ogłoszenia, które mogą Cię zainteresować.
Krzesła z PRL z Poznań, zobacz zdjęcie
Krzesła z PRL
80 zł
Dwa drewniane krzesła z PRL do renowacji.Cena dotyczy dwóch krzeseł.
Pomocnik, komoda dębowa antyk do jadalni z Poznań, zobacz zdjęcie
Pomocnik, komoda dębowa antyk do jadalni
2 995 zł
Gratka dla konesera starych mebli. Pomocnik 146cm szeroki, 94cm wysokości podstawy, 61cm głębokości. Do kompletu nadstawka o wysokości 52cm. Stopa nadstawki ma 10cm wysokości. Owale lustro o wymiarach 51cm x 31cm. Wysokość całego pomocnika 197cm. Lustro owalne kryształowe z fazą Mebel wykonany na zamówienie rodziny w okresie międzywojennym. Do kompletu kredens dostępny na innej aukcji. ...
Renowacja mebli  z Poznań, zobacz zdjęcie
Renowacja mebli
Proszę o kontakt
Wykonuje renowacje mebli - Bejcowanie, Lakierowanie, szlifowanie, malowanie, Woskowanie. Dokładnie z sercem. Tel 571 32 75 26

Stary POLSKI TELEFON RWT z 1962/63r. - sprawny ! 

Proszę o kontakt
Dodaj takie ogłoszenie!
  • Data dodania23/03/2014
Solidny działający POLSKI TELEFON RWT z 1963r. w dobrym stanie. Wyprodukowany w Polsce w czasach PRL przez Radomską Wytwórnię Telefonów (RWT). Obudowa telefonu oraz słuchawka wykonana jest z bakelitu, natomiast podstawa z metalu. Przewód słuchawkowy w osłonie bawełnianej (nowy, sztywny), drugi -zasilający (nowy) w osłonie z tworzywa zakończony wtyczką polskiej produkcji RJ11 (współczesna mikrowtyczka telefoniczna na wcisk). Tarcza bakelitowa z wytłoczonymi wyraźnymi cyframi. Podstawa tarczy metalowa, niklowana. Mechanizm tarczy bardzo precyzyjny z charakterystycznym oryginalnym dźwiękiem wybierania. Obudowa oraz słuchawka bez pęknięć oraz - co ważne - lakier zarówno na obudowie jak i słuchawce zachowany oryginalny (elementy nigdy nie malowane lub naprawiane). Obudowa telefonu posiada odbarwienia bakelitu oraz widoczne rysy z tyłu (jak na zdj.). Na górnej części obudowy oraz na słuchawce logo producenta - RWT
Telefon jest sprawny technicznie (po podłączeniu do współczesnych sieci telefonicznych można z niego korzystać).
Pochodzi z mojej prywatnej kolekcji. Został starannie sprawdzony pod względem technicznym i zakonserwowany. Jest przygotowany do podłączenia do sieci telefonicznej w Polsce (siec stacjonarna TP S.A./Orange).
Jeden z niewielu już egzemplarzy RWT zachowany w takim stanie (stan jak na zdjęciach).
Doskonały jako przedmiot codziennego użytku, jak również jako ozdoba wnętrza mieszkania, kancelarii, gabinetu lub biura.
Może również posłużyć jako rekwizyt podczas spektaklu, filmu, wystawy, konferencji oraz jako dodatek do sesji zdjęciowej.
Sprawdza się też w przypadku krótszych lub dłuższych przerw/awarii w dostawie energii elektrycznej (aparat telefoniczny RWT w przeciwieństwie do współczesnych stacjonarnych telefonów cyfrowych nie potrzebuje zasilania z gniazda elektrycznego).
Telefon RWT ze względu na atrakcyjny wygląd, odpowiednio wyeksponowany w firmie, sklepie lub pubie z pewnością przyciągnie wzrok każdego odwiedzającego klienta.
Idealny zarówno do nowoczesnego wnętrza jak i urządzonego w starym stylu. Dla pasjonata starych przedmiotów.
Dla zainteresowanych udostępnię więcej zdjęć.
W przypadku dodatkowych pytań - zapraszam do kontaktu (formularz Gumtree)
Zanim wyślesz pytanie przez formularz Gumtree, sprawdź poprawność wpisywanego (własnego) adresu e-mail tak, aby wysłana przeze mnie odpowiedź na Twoje zapytanie dotarła do Ciebie.
(odpowiadam na każdego maila)
Informacja dot. wysyłki:
Istnieje możliwość bezpiecznego wysłania telefonu za pośrednictwem Poczty Polskiej