Aby zapewnić najwyższą jakość usług i wygodne korzystanie z serwisu, używamy informacji zapisanych w przeglądarce za pomocą plików cookies (pol.: ciasteczek). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. W każdej chwili możesz je zablokować korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.
Dodaj ogłoszenie

Nowość! "RING WOLNY" fotobiografia Stanisława Zalewskiego

40 zł
Dodaj takie ogłoszenie!

GRATKA DLA KIBICÓW BOKSU!

"RING WOLNY"

Fotobiorgafia Stanisława Zalewskiego

legendy polskiego boksu.

Książka jest bardzo bogato ilustrowana, a także można w niej przeczytać wiele unikalnych dokumentów związanych z pracą tego wielce zasłużonego dla polskiego boksu trenera, który przez wiele lat był "prawą ręką" słynnego Feliksa Stamma. Tę pozycję powinien mieć w swojej bibliotece każdy - nie tylko sympatycy sportu, bo jest w niej zawarta nie tylko historia boksu, ale znakomicie oddany klimat lat przedwojennych, czasu okupacji hitlerowskiej, okresu PRL-u, po ostatnią dekadę XX wieku.

Stanisław Zalewski już za życia stał się legendą. Był jednym z tych, którym najlepsze lata kariery zabrała hitlerowska okupacja. Nie poddał się jednak - przetrwał i na stałe wszedł do historii polskiego boksu. Teraz Maciej Maj napisał o nim książkę...A pisać miał o czym, bo pan Stasio, jak go wszyscy nazywali, życie miał niezwykle barwne, a swojemu ukochanemu oddał się bez reszty. Był najbliższym współpracownikiem słynnego trenera Feliksa Stamma, z którym tworzył potęgę polskiego. Zalewski zmarł w 2001 roku. Przeżył 85 lat. Uczestniczył w pięciu igrzyskach olimpijskich. Zawodnicy go uwielbiali. Słynny pięściarz Leszek Drogosz mówił o nim „lekarz bokserskich dusz”. Dlatego już po raz dziesiąty odbył się memoriał jego imienia, a także doczekał się w rodzinnym Lublinie bulwaru swojego imienia. Teraz Maciej Maj zrobił kolejny krok, aby ocalić to, co pozostawił pan Stasio, od zapomnienia. Stworzył książkę, którą sam nazwał fotobiografią Stanisława Zalewskiego pt. „Ring wolny”. Jest to pozycja napisana bardzo żywym językiem, doskonale świadczącym o znajomości rzeczy, a przy tym bogato udokumentowana, zawierająca olbrzymią liczbę fotografii. Autor opisał w niej całą drogę życiową Zalewskiego, przytoczył mnóstwo różnych dykteryjek, z opowiadania których słynął pan Stasio, a także wiele opinii słynnych bokserów na temat trenera. „Tytuł nie jest przypadkowy - pisze autor. - To słowa wypowiedziane podczas pierwszego meczu bokserskiego w wolnej Polsce, który odbył się w Lublinie w sierpniu 1944 roku. Proszę sobie wyobrazić, że to określenie »ring wolny « miało dla nas symboliczne znaczenie. Staliśmy na ringu w kinie Apollo jak urzeczeni. Coś chwytało za gardło. Tak wspominał to po latach Zalewski”.

KSIĄŻKA ma 246 stron + 40 stron wkładki kolorowej

oraz ponad 300 zdjęć.


Wydaje się oczywiste, że tę książkę każdy sympatyk sportu i nie tylko powinien w swojej bibliotece mieć.


PACO ATHLETIC SHOP
www.paco.pl
ul. 1-go Maja 12
20-410 Lublin
NIP 712-025-32-04

tel. (0-81) 534-54-00
fax. (0-81) 444-50-50
Klikając "Wyślij", wyrażasz zgodę na nasze Zasady korzystania i Politykę prywatności oraz zgadzasz się na otrzymywanie naszych newsletterów i ofert promocyjnych.
Dodaj do Zachowanych
Porady Bezpieczeństwa - Twoje bezpieczeństwo jest dla nas ważne, zachęcamy do zachowania czujności. Dowiedz się więcej Zgłoś ogłoszenie
Lublin, Polska
Podobne ogłoszenia, które mogą Cię zainteresować.
Alex Kava Płomienie śmierci Chełm/Lublin z Lublin, zobacz zdjęcie
Alex Kava Płomienie śmierci Chełm/Lublin
15 zł
Sprzedam książkę widoczną na zdjęciu. Książka jest NOWA. Możliwy odbiór osobisty w Chełmie lub Lublinie.Możliwa wysyłka.
Corel Draw X5 PL Ćwiczenia praktyczne z Lublin, zobacz zdjęcie
Corel Draw X5 PL Ćwiczenia praktyczne
15 zł
Corel Draw X5 PL Ćwiczenia praktyczne Autor: Roland Zimek