WALERIAN DOMAŃSKI KLASA ROBOTNICZA RZĄDZI 2014 

29 zł
Dodaj takie ogłoszenie!
  • Data dodania02/12/2019
  • Lokalizacja

WALERIAN DOMAŃSKI KLASA ROBOTNICZA RZĄDZI

Wydawca: Lena Rok wyd.: 2014 Oprawa: miękka Ilość stron: 303 s. Wymiar: 145x210 mm EAN: 9788364195051 ISBN: 978-83-64195-05-1 „Klasa robotnicza rządzi” to drugi już zbiór opowiadań Waleriana Domańskiego, po interesujących „Fabrykach dymu” wydanych rok wcześniej. W swoich opowiadaniach autor przedstawia skutki dyletanckich rządów w PRL z perspektywy szarego człowieka, na ogół mieszkańca dolnośląskiej prowincji. Zarówno ci, którzy naiwnie uwierzyli w obiecywaną świetlaną przyszłość w komunizmie, jak i zdeklarowani jego przeciwnicy - skazani byli na szarą wegetację, na szukanie sposobów omijania ustrojowych raf. Skazani na życie w gęstwinie biurokratycznych nonsensów, w biedzie, bez nadziei na poprawę swojego losu, pośród marzeń zredukowanych właściwie do samego przetrwania. Komunizm, nawet ten „z ludzką twarzą”, od początku był zbudowany na fałszu, a niewiara w możliwość jego naprawy stawała się coraz powszechniejsza, doprowadzając do otwartego wypowiedzenia posłuszeństwa przez obywateli w latach 80. Walerian Domański oprowadza nas po świecie komunistycznych absurdów. Sympatia autora jest oczywiście po stronie ofiar systemu, uwikłanych w trudy życia w PRL-u. Tragiczne sytuacje zderzane są częstokroć z humorem, satyrą, a nawet groteską. Opowiadania pisane są prostym językiem, bez udziwnień stylistycznych. Obydwie książki stanowią negatywną encyklopedię komunizmu podaną w atrakcyjnej literacko formie. Niewielu autorów w Polsce pisze tak interesująco i zarazem rzeczowo o czasach PRL-u.

Aga(Zobacz więcej ogłoszeń)Użytkownik od 05-2012
Klikając "Wyślij", wyrażasz zgodę na nasze Zasady korzystania i Politykę prywatności oraz zgadzasz się na otrzymywanie naszych newsletterów i ofert promocyjnych.
Dodaj do Zachowanych
 Porady Bezpieczeństwa - Twoje bezpieczeństwo jest dla nas ważne, zachęcamy do zachowania czujności. Dowiedz się więcejZgłoś ogłoszenie
Łódź
Podobne ogłoszenia, które mogą Cię zainteresować.
Jak tłumaczyć sny - leksykon snów - Luc Uyttenhove z Łódź, zobacz zdjęcie
Jak tłumaczyć sny - leksykon snów - Luc Uyttenhove
10 zł
Książka: Jak tłumaczyć sny - leksykon snówAutor: Luc UyttenhoveWydawnictwo: HachetteRok wydania: 2007Stan: 5/5Możliwa wysyłka lub odbiór w Łodzi.
sowy zakładka do książki, ładna zakładka, zakładka sowa, sowa zakładka do książki, fajna zakladka z Łódź, zobacz zdjęcie
sowy zakładka do książki, ładna zakładka, zakładka sowa, sowa zakładka do książki, fajna zakladka
13 zł
Oryginalna, zakładka do książki. Dwustronny wzór z sowami. Zakładka jest mocna i trwała.
Sprzedam książki - różne (poradniki, opowiadania i inne). Tanio! z Łódź, zobacz zdjęcie
Sprzedam książki - różne (poradniki, opowiadania i inne). Tanio!
3 zł
Sprzedam książki z lat 70-90 (16 szt., przedstawione na zdjęciach) w cenie 2 - 3 zł za sztukę. M.in.: Dwaj z galaktyki Gryfa; Słońce Arizony; Ascanio; Do przerwy 0:1; Człowiek w labiryncie magii; Sekretny dziennik Adriana Mole; Jacek, Wacek i Pankracek; ...i wiele innych... Mam do sprzedania również wiele innych książek z lat 70-80 i nowszych, o różnorodnej tematyce (w tym stare podręczniki ...
Średniowiecze T. Michałowska z Łódź, zobacz zdjęcie
Średniowiecze T. Michałowska
45 zł
Średniowieczne piśmiennictwo łacińskie i polskie od początków swego istnienia do końca XV wieku w Polsce. Bogata ikonografia ilustruje i uwydatnia stopniowy rozwój polskiej kultury średniowiecznej. Wydanie PWN 1997r.
Radość życia - Herbert Hartmann z Łódź, zobacz zdjęcie
Radość życia - Herbert Hartmann
5 zł
Książka: Radość życiaAutor: Herbert HartmannWydawnictwo: Święty PawełRok wydania: 1996Stan: 5-/5Możliwa wysyłka lub odbiór w Łodzi.
Sprzedam książki  z Łódź, zobacz zdjęcie
Sprzedam książki
Proszę o kontakt
Sprzedam książki, encyklopedia, slownik języka polskiego, albumy. Wydawnictwo Reader's Digest
Umiejętności kierownicze z Łódź, zobacz zdjęcie
Umiejętności kierownicze
30 zł
Umiejętności kierownicze Wydanie 1996 r. Książka dla osób dokształcających.
Więcej ogłoszeń