Aby zapewnić najwyższą jakość usług i wygodne korzystanie z serwisu, używamy informacji zapisanych w przeglądarce za pomocą plików cookies (pol.: ciasteczek). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. W każdej chwili możesz je zablokować korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.
Dodaj ogłoszenie

Zemsta bogini Isztar Piechowski Jerzy Jan

14 zł
Dodaj takie ogłoszenie!
Zemsta bogini Isztar Piechowski Jerzy Jan
"Zemsta bogini Isztar" - to tytuł symboliczny. Mówi o zwycięstwie, w perspektywie czasu, kultury nad barbarzyństwem, wolności nad przemocą, życia nad śmiercią. O zwycięstwie glinianych tabliczek złożonych w przybytku bogini, na których spisano dzieje Babilonii oraz poematy, nad zniszczeniem, upadkiem, wojną.

Akcja książki rozgrywa się na kanwie autentycznych wydarzeń w czasie, gdy monarchia perska w wyniku podbojów rozciągnęła się szeroko, obejmując liczne kraje. W roku 525 przed naszą erą król Persów Kambizes podbił Egipt, który nigdy nie poddał się obcemu jarzmu. Wybuchały bunty. Największy, stłumiony krwawo, stał się początkiem opisywanych w powieści wydarzeń.

Są w niej postacie historyczne: Aleksander, nazwany później Wielkim, filozof Arystoteles, Filip, król Macedonii, oraz jego żona. W tle występuje ostatni pokonany faraon Egiptu, Nektanebo, oraz królowie perscy: Cyrus zwany wielkim, twórca potęgi państwa i zdobywca, który rozpoczął perskie podboje, Dariusz Pierwszy oraz samozwaniec Bardija, czyli w rzeczywistości mag Gaumata.

Wiele innych postaci i wydarzeń mogło istnieć zgodnie z zasadą prawdopodobieństwa, która obowiązuje w powieści historycznej.
Klikając "Wyślij", wyrażasz zgodę na nasze Zasady korzystania i Politykę prywatności oraz zgadzasz się na otrzymywanie naszych newsletterów i ofert promocyjnych.
Dodaj do Zachowanych
Porady Bezpieczeństwa - Twoje bezpieczeństwo jest dla nas ważne, zachęcamy do zachowania czujności. Dowiedz się więcej Zgłoś ogłoszenie
Bydgoszcz, Polska
Podobne ogłoszenia, które mogą Cię zainteresować.
Jerzy Sulima-Kamiński. Most Królowej Jadwigi. Tom 2. z Bydgoszcz, zobacz zdjęcie
Jerzy Sulima-Kamiński. Most Królowej Jadwigi. Tom 2.
17 zł
"Most..." to powieść o Polsce międzywojennej, o wojnie, nie tej z frontu czy podziemia, ale o codzienności okupacji i czasach powojennych, kiedy Polska budziła się z koszmaru niewoli.To opowieść chłopca, który dorasta wśród zawieruchy historii. Jerzuś opisuje świat, który go otacza, w sposób inny niż oczekiwaliby piewcy polskiego patriotyzmu, antysemici czy faryzeusze. Widzi ludzi takimi, jacy są. ...
"Przepowiednie dla Polski", A. Collins
5 zł
Tytuł: "Przepowiednie dla Polski" Autor: Andy Collins Wydawnictwo: Videograf Miejsce wydania: Chorzów Rok wydania: 2007 Wyd.: I Oprawa: miękka Stan: dobry, widoczne ślady użytkowania Opis: "Pierwsza książka z serii "Zagadki przyszłości" jest obszernym wyborem proroctw, wizji i przepowiedni, zarówno tych znanych, jak i mniej znanych, starych i nowych, które dotyczą przyszłości Polski. ...