Aby zapewnić najwyższą jakość usług i wygodne korzystanie z serwisu, używamy informacji zapisanych w przeglądarce za pomocą plików cookies (pol.: ciasteczek). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. W każdej chwili możesz je zablokować korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.
Dodaj ogłoszenie

wertykulacja i renowacja trawników

Proszę o kontakt
Dodaj takie ogłoszenie!

Renowacja trawników, zwalczanie mchów, zakładanie nawierzchni trawiastych z siewu.
Bardzo ważny zabieg wertykulacji na trawnikach z problemem występowania niepożądanych mchów wykonujemy nawet 2 razy do roku, wiosną i jesienią. Nie zapominajmy o dokładnym wygrabieniu resztek po zabiegu, zastosowaniu nawozu typu Anty-mech, który ma za zadanie hamować ich rozwój oraz koniecznie nawozu wapniowego podwyższającego pH gleby, stwarzając mniej korzystne warunki dla mchów.
Nie do wiary ile w zielonym trawniku pozostaje martwego murszu oraz mchów, które stwarzają niekorzystne warunki do rozwoju traw oraz stanowią siedlisko niepożądanych chwastów, z którymi trawy zmuszone są konkurować, to wszystko sprawia, że trawnik staje się nieestetyczny.
Na załączonych zdjęciach widać ile resztek zostaje wyciągniętych podczas jednorazowej wertykulacji trawnika do renowacji.


Nawet z pozoru zadbany trawnik posiada w sobie ogromne ilości murszu, który utrudnia m.in. dostęp powietrza do korzeni darni, utrudnia przenikanie składników pokarmowych, oraz stwarza dobre warunki do rozwoju pleśni i innych chorób grzybowych, zwłaszcza pośniegowych.


Świadczymy usługi projektowe, wykonawcze oraz pielęgnacyjne ogrodów i terenów przydomowych w zakresie architektury krajobrazu.


Zapraszamy do kontaktu i współpracy oraz do zajrzenia na nasz profil FB: https://www.facebook.com/pg/florinaogrody.architektkrajobrazu/posts/?ref=page_internal

Klikając "Wyślij", wyrażasz zgodę na nasze Zasady korzystania i Politykę prywatności oraz zgadzasz się na otrzymywanie naszych newsletterów i ofert promocyjnych.
Dodaj do Zachowanych
Porady Bezpieczeństwa - Twoje bezpieczeństwo jest dla nas ważne, zachęcamy do zachowania czujności. Dowiedz się więcej Zgłoś ogłoszenie
Biała Podlaska
Popularne