Aby zapewnić najwyższą jakość usług i wygodne korzystanie z serwisu, używamy informacji zapisanych w przeglądarce za pomocą plików cookies (pol.: ciasteczek). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. W każdej chwili możesz je zablokować korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.
Dodaj ogłoszenie

PELLECIARKA ,do 500 kg/h, 15 kW, granulator z ruchomymi rolkami

19 000 zł
Dodaj takie ogłoszenie!

Oferujemy fabrycznie nowe prasy granulujące (pelleciarki) P295, zasilane silnikiem elektrycznym 15 kW.

Prasy pelletujące (granulatory) , w swojej pierwotnej postaci były urządzeniami wykorzystywanymi do produkcji granulatu paszowego dla zwierząt gospodarskich. Z czasem po odpowiednim utwardzeniu matryc i rolek, zaczęto wykorzystywać granulatory do produkcji pelletu opałowego z drewna, innych odpadów stolarnianych, słomy lub siana.

Obecnie stosuje się pelleciarki również do produkcji granulatu z nawozu naturalnego, granulek ściółkowych do sklepów zoologicznych, granulatu grzybni (specjalna matryca) itp.

Technologia produkcji pelletu wymaga odpowiedniego rozdrobnienia i wilgotności materiału oraz odpowiednich proporcji składników poddawanych granulacji .

Należy również pamiętać o tym, że sama prasa granulująca jest tylko jedną z maszyn ciągu technologicznego a upraszczanie procesu produkcji może rzutować na jej efektywność pracy oraz wydajność.

Dane techniczne

Model

P295

Wydajność

Pellet paszowy, ogrodniczy itp 500 kg./h

Pellet opałowy z drewna: 300-400 kg/h

Pellet ze słomy : 40% wydajności

Waga urządzenia

390 kg

Średnica matrycy

295 mm

Obsługiwane matryce

6,8, mm

Wymagana wilgotność surowca

12-20%

Zasilanie

380V

Silnik

15 kW (rozruch gwiazda trójkąt)

Wymiary

1080x1060x520 mm


URZĄDZENIE POSIADA WZMOCNIONĄ PRZEKŁADNIĘ KĄTOWĄ

W skład zestawu wchodzi uzbrojone urządzenie wraz z matrycą (6 lub 8mm) i zestawem kluczy do odkręcania matrycy.

Komora przekładni jest również zalana olejem przekładniowym.

Klikając "Wyślij", wyrażasz zgodę na nasze Zasady korzystania i Politykę prywatności oraz zgadzasz się na otrzymywanie naszych newsletterów i ofert promocyjnych.
Dodaj do Zachowanych
Porady Bezpieczeństwa - Twoje bezpieczeństwo jest dla nas ważne, zachęcamy do zachowania czujności. Dowiedz się więcej Zgłoś ogłoszenie
Izdebki 609, 36-203 Izdebki, Polska