Aby zapewnić najwyższą jakość usług i wygodne korzystanie z serwisu, używamy informacji zapisanych w przeglądarce za pomocą plików cookies (pol.: ciasteczek). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. W każdej chwili możesz je zablokować korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.
Dodaj ogłoszenie

Kwas siarkowy stężony 92-98,6% DPPL 1050 kg

1 182 zł
Dodaj takie ogłoszenie!

6P69GQ kod rabatowy 3%

Zamówienia na: distripark.com

Kwas siarkowy stężony 92-98,6% DPPL 1050 kg - jeden z najmocniejszych kwasów i jednocześnie podstawowy surowiec stosowany w przemyśle chemicznym. Jest półproduktem przy wytwarzaniu nieorganicznych i organicznych chemikaliów. Spełnia funkcje katalizatora, środka odwadniającego (doskonale pochłania wilgoć), regulatora pH. Informację o innych zdefiniowanych zastosowaniach można przeczytać również w sekcji zastosowanie. Kwas siarkowy jest substancją niebezpieczną, podczas stosowania należy zachować szczególne środki ostrożności.

Kwas siarkowy(VI) (H2SO4) - podstawowy surowiec przy produkcji wielu związków chemicznych. Najczęściej występuje w formie wodnego roztworu o określonym stężeniu. Przez chemików nazywany jest krwią przemysłu chemicznego, ponieważ posiada szeroki zakres zastosowań i wykorzystuje się go przy wielu procesach chemicznych. Jako katalizator reakcji chemicznych, środek odwadniający (osuszający, silnie higroskopijny) doskonale pochłania wilgoć. Przy produkcji nawozów sztucznych, procesach ekstrakcji przerobu minerałów i rud. Do obróbki powierzchniowej metali, oczyszczania i wytrawiania np. w przemyśle galwanicznym. W procesach obróbki gazu, jego oczyszczania (np. oczyszczanie gazów odlotowych), płukania, osuszania czy absorpcji. Powszechnie stosowany jako elektrolit w akumulatorach samochodowych. Przy produkcji barwników w szczególności bieli tytanowej. Ze względu na swoje właściwości stosowany jest w wielu reakcjach syntezy organicznej np. reakcjach nitrowania, sulfonowania. Surowiec ten wykorzystywany jest także do produkcji nawozów sztucznych i soli siarczanowanych. Stosowany również do środków piorących oraz preparatów farmaceutycznych i odczynników laboratoryjnych.

Szczególne wykorzystanie kwasu siarkowego(VI) produkcja: kwasu fosforowego, gazowego chloru, papieru, flokulantów, bentonitu, krzemionki, koncentratu ołowiu, szkła ołowiowego, żywic, cyjanowodoru, nitrobenzenu, do oczyszczania i neutralizacji ścieków.

Najważniejsze gałęzie przemysłu, w których wykorzystywany jest kwas siarkowy w dużych ilościach:
• przemysł chemiczny (produkcja tworzyw sztucznych i innych kwasów nieorganicznych)
• przemysł petrochemiczny (oczyszczanie olejów, nafty, parafiny)
• przemysł barwników (np. produkcja bieli tytanowej)
• przemysł górniczo-hutniczy (do ekstrakcji i przetwarzania minerałów, rud.)
• przemysł włókienniczy ( produkcja włókien syntetycznych)

Właściwości:

Nazwa handlowa: Kwas siarkowy(VI) 92 % – 98,6 %
Nr CAS: 7664-93-9
Nr WE: 231-639-5
Wygląd: w temp. 20 oC bezbarwna lub lekko szara, opalizująca, oleista ciecz
Zapach: wyczuwalny duszący zapach SO2
Próg zapachu: 1 mg/m3
pH: mocny kwas, pH = 0,3 dla roztworu 49 g H2SO4/1000 ml H2O w 25 oC

Temperatura rozkładu: ok. 338 oC
Prężność par: H2SO4: w temp. 180 oC: 4,1 hPa dla stężenia 95,06 %
w temp. 326 oC: 449,7 hPa dla stężenia 98,48 proc
Gęstość w 20 oC: 1,83 g/cm3 dla kwasu o stężeniu 96 % do 98 %
Rozpuszczalność:
- w wodzie: nieograniczenie z wydzieleniem dużej ilości ciepła;
- w rozpuszczalnikach organicznych: rozpuszczalny w etanolu z wydzieleniem dużej ilości ciepła

6P69GQ kod rabatowy 3%

Zamówienia na: distripark.com

Klikając "Wyślij", wyrażasz zgodę na nasze Zasady korzystania i Politykę prywatności oraz zgadzasz się na otrzymywanie naszych newsletterów i ofert promocyjnych.
Dodaj do Zachowanych
Porady Bezpieczeństwa - Twoje bezpieczeństwo jest dla nas ważne, zachęcamy do zachowania czujności. Dowiedz się więcej Zgłoś ogłoszenie
Brzeg Dolny, Polska
Podobne ogłoszenia, które mogą Cię zainteresować.
Barierka ostrzegawcza U20a BARIERKI ogrodzenia ogrodzenie  z Brzeg Dolny, zobacz zdjęcie
Barierka ostrzegawcza U20a BARIERKI ogrodzenia ogrodzenie
225 zł
Serwis Budowy S.A. to firma która sprzedaje rusztowania, szalunki, ogrodzenia tymczasowe oraz zsypy do gruzu. Oferujemy dziś Państwu barierkę ostrzegawczą u20a.Oferowana przez nas bariera stosowana jest w zabezpieczeniu robót drogowych orazze względów bezpieczeństwa w miejscach gdzie wskazane jest odgrodzenie od siebie obszarów o różnym przeznaczeniu np. chodnika dla pieszych i jezdni czy terenów ...