Podobne ogłoszenia, które mogą Cię zainteresować.
Kobiecy metraż DVD z Kraków, zobacz zdjęcie
Kobiecy metraż DVD
10 zł
Kobiecy Metraż Emilka płacze, Efekt pamięci, Kilka prostych słówObsada: Julia Brendler, Marta Chodorowska, Rafał Mohr, Agata Kulesza-FigurskaReżyseria: Rafał Kapeliński,Claudia Lehmann,Anna KazejakPróba opisania kobiecej wrażliwości poprzez cykl trzech krótkich fabuł. Polifoniczna opowieść o kobiecym świecie, utkana z trzech filmowych obrazów. Różne spojrzenia, różne sposoby narracji. Trzy syntety ...
DVD x2 wydanie FR, Evita, Madonna, Antonio Banderas, Alan Parker z Kraków, zobacz zdjęcie
DVD x2 wydanie FR, Evita, Madonna, Antonio Banderas, Alan Parker
150 zł
Sprzedam dwupłytowe DVD, Evita, Madonna, wydanie francuskie, kolekcjonerskie. Druga pyta zawiera wywiady z ekipą filmową, relację z premiery i fakty dokumentalne. Stan idealny.662_362_669Odbiór osobisty w Krakowie.
FILMY HORROR  DVD:    WIDMO,   PRZEPOWIEDNIA,   JENIFER,   WIEDŹMA    4ZŁ /SZT z Kraków, zobacz zdjęcie
FILMY HORROR DVD: WIDMO, PRZEPOWIEDNIA, JENIFER, WIEDŹMA 4ZŁ /SZT
4 zł
SPRZEDAJĘ ORYGINALNE FILMY NA DVD KTÓRYCH JUŻ NIE OGLĄDAM .FILMÓW JEST JUŻ 4 ( WIĘC NIE SUGEROWAĆ SIĘ ZDJĘCIAMI , TYLKO LISTĄ PONIŻEJ ) .NORMALNE ŚLADY UŻYTKOWANIAPrzepowiednia,Widmo,Jenifer,Wiedzma, 4 ZŁOTE ZA SZTUKĘ !KONTAKT MAILEM LUB 12 267 61 26ODBIÓR I W KRAKOWIE POD WSKAZANYM PRZEZE MNIE ADRESEM !!W POBLIŻU JEST PĘTLA TRAMWAJOWO - AUTOBUSOWA WIĘC NIE MA PROBLEMU Z DOJAZDEM MPK !!JEŚ ...
Mickey, Donald, Goofy Trzej muszkieterowie - bajka na VHS z Kraków, zobacz zdjęcie
Mickey, Donald, Goofy Trzej muszkieterowie - bajka na VHS
5 zł
Najlepsi kumple: Miki, Donald i Goofy nade wszystko pragną zostać Muszkieterami. Jednak gdy kapitan, Czarny Piotruś, próbuje podstępem wykorzystać ich zapał w intrydze skierowanej przeciwko księżniczce Minnie, spotyka go przykra niespodzianka. Mali przyjaciele nie wyglądają na herosów, ale razem potrafią naprawdę dużo!.
Miasto Ślepców Nowe DVD zafoliowane z Kraków, zobacz zdjęcie
Miasto Ślepców Nowe DVD zafoliowane
4 zł
Sprzedam film Miasto Ślepców na Dvd.Ścieżka dźwiękowa: 5.1 polski lektor, 5.1 angielskaNapisy: polskie, angielskieDodatkowo na płycie wersja filmu na iPhoneCena 4złOdbiór Kraków. Możliwość wysyłki po wcześniejszej wpłacie.Zabrania się wykorzystywania nr telefonu w celach innych niż kontakt w sprawie oferty z ogłoszenia pod groźbą karalną.Dz.U.1997.88.553 - Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r.Kodeks kar ...
24 GODZINY serial sezon 1 - komplet DVD z Kraków, zobacz zdjęcie
24 GODZINY serial sezon 1 - komplet DVD
30 zł
kompletny sezon 1wszystkie odcinki pięknie wydany box na 6 płytach polska wersja językowa oryginalne licencyjne wydanie hologram 24024 DVD2001 - 2002 rok plus koszt wysyłki : paczkomat in post 15 plnpoczta polska 17 pln kurier DPD 18 pln PODANE KWOTY NIE PODLEGAJĄ DALSZYM NEGOCJACJOM
Family Man z Kraków, zobacz zdjęcie
Family Man
5 zł
Family Man W roli głównej Nicolas Cage Film oczywiście oryginalny, żadne piractwo. Zapraszam do zapoznania się z innymi przedmiotami.Ceny już od 5 zł, przy zakupie kilku pozycji dodatkowe zniżki!!!Obuwie sportowe.Książki, Gry,Filmy, Bajki, Modele samochodów,Komiksy, Zabawki, Elektronika,Markowa odzież damska i dziecięca,oraz różne różności.Polecam również Usługi Telekomunikacyjne.
Więcej ogłoszeń

Woody Allen "Vicky Cristina Barcelona" (edycja z książką) 

20 zł
Dodaj takie ogłoszenie!
  • Data dodania11/12/2013
  • Lokalizacja
Vicky Cristina Barcelona
Scenariusz i reżyseria Woody Allen. Zdjęcia Javier Aquirresarobe. Wykonawcy Rebecca Hall (Vicky), Scarlett Johansson (Cristina), Javier Bardem (Juan Antonio Gonzalo), Penélope Cruz (Maria Elena), Christopher Evan Welch (narrator). Produkcja Mediapro, Gravier Productions. Hiszpania - USA 2008. Dystrybucja Kino Świat. Czas 96 min

Najnowszy film Woody'ego Allena stawia piszącego te słowa w niekomfortowej sytuacji: słowo „arcydzieło" ciśnie mu się pod pióro, ale ręka jest doń tak nieprzyzwyczajona, że waha się postawić kropkę. Wszak nie żyjemy w epoce arcydzieł - co najwyżej w epoce sześciu gwiazdek, wykrzyknika, przejścia do kolejnej recenzji. Czytelnik powinien jednak wiedzieć, że „Vicky Cristina Barcelona" stanowi olśniewający przykład dojrzałego mistrzostwa, jakie w kinie osiągają tylko najwięksi.
Późną fazę twórczości Allena datuję od roku 2003 wzwyż - „Życie i cała reszta" było ostatnim wcieleniem wypracowanego w latach 70. schematu, z Jasonem Biggsem oficjalnie przejmującym sztafetę neuroz Allenowskiego bohatera (ku udręce kolejnych pokoleń intelektualistów). Od „Melindy i Melindy" mamy już do czynienia z Allenem komentującym samą czynność opowiadania; sporządzającym fascynujące przypisy do własnej wieloletniej aktywności.
Melinda była jedna, ale czekały ją dwa warianty losów: komiczny i tragiczny, zależne tylko od kaprysu narratora. We „Wszystko gra" i „Scoop - gorącym temacie" ta sama strategia rozszczepiona została na dwa filmy: kryminalna historia serio i kryminalna komedia, obydwie osadzone w Londynie. „Sen Kasandry" był, być może, najbardziej niezrozumianym filmem reżysera: medytacją nad sprawczymi mocami narratora, zmaterializowanego w postaci kusiciela (kim innym była Kasandra, jeśli nie prorokinią, którą wszyscy brali jedynie za narratorkę fikcji...?).
I oto „Vicky Cristina Barcelona", znów z dwoma imionami w tytule. Jeśli kilka poprzednich filmów dowiodło fascynacji wariantem jako kategorią filozoficzną, to tutaj wariantowość losów jest głównym przedmiotem rozważań - tym razem wplecionym w fabułę tak organicznie, że można go wręcz przeoczyć. Vicky i Cristina to dwie dwudziestokilkuletnie Amerykanki, przyjaciółki na wakacjach w Barcelonie. Vicky jest „rozważna", Cristina „romantyczna". Vicky jest u progu stabilizacji, dla Cristiny stabilizacja nie jest nawet horyzontem, do którego warto by dążyć. Na drodze dziewczyn pojawia się kusiciel - tym razem ucieleśniony nie przez tatusiowatego Toma Wilkinsona (jak w „Kasandrze..."), ale przez prawdziwy symbol namiętności, czyli Javiera Bardema. Gra on malarza o imieniu Juan Antonio (znów dwoistość!), składającego naszym bohaterkom propozycję: „Polećcie ze mną do Oviedo... Będziemy zwiedzać i uprawiać miłość... Życie jest pełne cierpienia, dlaczego go sobie nie osłodzić...?"
Pokusa nie jest tu równoznaczna z ofertą grzechu, ale z ofertą przemiany. Bohaterki stają twarzą w twarz z możliwością transformacji swego pobytu w coś innego, bardziej ekscytującego - w życiową przygodę. Mogą przeskoczyć z rutyny w wariant. Cristina otwiera się na tę możliwość natychmiast, Vicky - zamyka, z całą siłą zaciśniętych zębów i wyostrzonej ironii. I wtedy przychodzi rewelacja: powódź uczuć wlewa się najskuteczniej przez zamknięte drzwi. Vicky musi przeformułować całe swoje „ja". To samo (nie wypada zdradzać, na jakich dokładnie zasadach) czeka potem Cristinę. I mimo że jedna bohaterka była zmianie niechętna, a druga wypatrywała jej z ekscytacją, dla obydwu okazuje się ona kataklizmem. Wariantowość jest niegroźna tylko w fikcji: w życiu nie można być jedną i drugą Melindą naraz, prędzej czy później trzeba dokonać wyboru.
Ten film, zwiewny i przejmujący jednocześnie, nie byłby tak fascynujący, gdyby nie aktorzy.

Michał Oleszczyk, Vicky Cristina Barcelona, „Kino" 2009, nr 4, s. 62-63
Popularne