Aby zapewnić najwyższą jakość usług i wygodne korzystanie z serwisu, używamy informacji zapisanych w przeglądarce za pomocą plików cookies (pol.: ciasteczek). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. W każdej chwili możesz je zablokować korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.
Dodaj ogłoszenie
Podobne ogłoszenia, które mogą Cię zainteresować.
100 dni. Dominique de Villepin - seria Napoleońska z Srodmiescie, zobacz zdjęcie
100 dni. Dominique de Villepin - seria Napoleońska
48 zł
Eseistyczny, pasjonujący opis 100 dni Napoleona. Bardzo szczegółowy - sporo mówi o Francji, zarówno tej historycznej, jak i współczesnej. Książka dostała Nagrodę Ambasadorów, Grand Prix Eksportu w 2001 roku na targach książki w Paryżu. W grubej oprawie, nowa. Wydawnictwo Finna, 580 stron, wydanie z 2004 roku. Mam też inne książki z Serii Napoleońskiej (widoczne na osta ...
Fryderyk Chopin życie i twórczość z płytą CD NOWA z Srodmiescie, zobacz zdjęcie
Fryderyk Chopin życie i twórczość z płytą CD NOWA
19 zł
Fryderyk Chopin życie i twórczość z płytą CD NOWA Opowieść o najwybitniejszym polskim kompozytorze. Przedstawia jego biografię, najważniejsze fakty przeplatając ciekawostkami oraz cytatami z listów Fryderyka Chopina i jego bliskich, a także z ówczesnej prasy. Kolorowe zdjęcia i ryciny ilustrują szlak jego życiowych wędrówek: z XIX-wiecznej Warszawy, przez urokliwe krajobrazy polskiej wsi, do s ...
Biografie malarzy z Srodmiescie, zobacz zdjęcie
Biografie malarzy
8 zł
J. Crespelle : Degas i jego świat. 7 zł H. Perruchot : Renoir. 10 zł H. Perruchot : Gauguin. 12 zł. H. Perruchot : Seurat. 10 zł P. Courthion : Corot 10 zł C.Rodriguez – Aguilera : Picasso. 8 zł J. Crespelle : Utrillo. 10 zł Courbet . 8 zł A. Rubinstein :Moje młode lata. 12 zł

„Bez buławy. Generała "Grota" żołnierski los”

Proszę o kontakt
Dodaj takie ogłoszenie!

Zapraszam do zakupu książki Cezarego Leżeńskiego „Bez buławy. Generała "Grota" żołnierski los”.

Książka została wydana w 1988 r. przez Ludową Spółdzielnię Wydawniczą. Ma miękką okładkę i 288 stron, nie licząc stron z fotografiami. Mimo upływu lat książka jest w doskonałym stanie.

Z Przedmowy:
”Był człowiekiem wybitnie zdolnym, inteligentnym, ambitnym, jednocześnie przystojnym, mającym powodzenie u kobiet. Stworzonym do brylowania tak w koszarach, jak i w salonach, tak na polu walki, jak w salach wykładowych. Losy jego były też niecodzienne. Legionista, później oficer sztabowy i dowódca drugiej polskiej brygady pancerno-motorowej, a następnie dowódca armii podziemnej. Generał, którego aresztowanie oraz śmierć kryje wiele tajemnic i zagadek.
Taka postać musi rozsadzać ramy suchej, dokładnie udokumentowanej biografii, domaga się większej spontaniczności i rozmaitości w jej przedstawieniu. (…)
Nie będzie to jednak dokument historyczny, czy też praca popularnonaukowa. Choć oparte w decydującej mierze na realiach i materiałach jest wszak wizją literacką mającą służyć czytelnikowi, który zechce potraktować tę opowieść o żołnierskim losie generała „Grota”, jako rzecz mającą przybliżyć mu postać Stefana Roweckiego, uczynić mniej piedestałową, bardziej osobistą.”


Serdecznie polecam!