Mickiewicz w Niemczech 

20 zł
Dodaj takie ogłoszenie!
  • Data dodania21/09/2019
  • Lokalizacja

Sprzedam małoużywaną książkę-album „Mickiewicz w kraju Goethego i Schillera”, opracowali Jan Zygmunt Jakubowski i Anna Milska, twarda oprawa z wytłoczoną złotą lirą na okładce tytułowej i złote napisy na grzbiecie. Wydana przez Wydawnictwo „Sztuka”, Warszawa 1956 r., stron 150, wymiary 21,5 x 30 cm. Stan książki dobry, szyta. Album ilustruje pobyt Mickiewicza w Weimarze i Turyngii w latach 1829-1832. Podstawową częścią albumu są portrety Mickiewicza, Schillera, Goethego, wizerunki ludzi im bliskich, widoki miejscowości związanych z życiem i twórczością poetów, zdjęcia wydań i ilustracji do ich dzieł. Ponadto są fragmenty listów i utworów tych poetów oraz relacje im współczesnych oraz krótki komentarz autorów albumu. Rozdziały: Wśród młodzieńczych lektur Mickiewicza, W drodze do Weimaru, W Weimarze, Wędrówki po Niemczech, Echa Weimarskie, Dziady Drezdeńskie, Dzieła Mickiewicza w Niemczech.

Płatne przy odbiorze w Warszawie Mokotów-Wierzbno. Mogę też wysłać pocztą, ale po dokonaniu najpierw na moje konto wpłaty obejmującej cenę towaru i koszty przesyłki pocztowej. Nie wysyłam przesyłki „za pobraniem”.


Leszek(Zobacz więcej ogłoszeń)Użytkownik od 06-2009
Klikając "Wyślij", wyrażasz zgodę na nasze Zasady korzystania i Politykę prywatności oraz zgadzasz się na otrzymywanie naszych newsletterów i ofert promocyjnych.
Dodaj do Zachowanych
 Porady Bezpieczeństwa - Twoje bezpieczeństwo jest dla nas ważne, zachęcamy do zachowania czujności. Dowiedz się więcejZgłoś ogłoszenie
Jana Sibeliusa, Warszawa, Mokotów
Podobne ogłoszenia, które mogą Cię zainteresować.
Polowanie na Escobara. Historia najsłynniejszego  barona narkotykowego Mark Bowden z Mokotów, zobacz zdjęcie
Polowanie na Escobara. Historia najsłynniejszego barona narkotykowego Mark Bowden
35 zł
Prawdziwa historia budowania potęgi i spektakularnego upadku najsłynniejszego barona narkotykowego na świecie. Pablo Escobar – jeden z najbogatszych kryminalistów w historii. U szczytu potęgi kontrolował 80% światowego rynku kokainy, dyktując warunki kolumbijskiej władzy i grając na nosie Stanom Zjednoczonym. Rozpętał terror zamachów i krwawą wojnę narkotykową. Jego sława wykroczyła daleko poza gr ...